EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

20 kwietnia 2018

Komisarz Vella i Europêche prowadzą pogłębiony dialog na temat rybołówstwa

Komisarz Vella i Europêche prowadzą pogłębiony dialog na temat rybołówstwa
Dzisiaj, delegacja przedstawicieli rybołówstwa z Europêche spotkała się z Panem Karmenu Vella - komisarzem ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa w celu omówienia głównych tematów politycznych i legislacyjnych z zakresu rybołówstwa w UE. Zarówno komisarz Vella, jak i Europêche wyrazili uznanie dla wielkiego postępu zmierzającego do osiągnięcia zrównoważonego rybołówstwa. Już około 97% wyładunków na Północno-Wschodnim Atlantyku pochodzi ze stad poławianych na poziomie maksymalnego podtrzymywalnego połowu (MSY), zarządzanych przez UE. Sektor wyraził również poparcie dla dalszych działań komisarza Velli zmierzających do proponowania niezbędnych przepisów w celu wdrożenia Wspólnej Polityki Rybackiej (CFP), niemniej jednocześnie sektor wezwał do racjonalnej polityki, uwzględniającej społeczno-ekonomiczny aspekty , które mogłyby zostać wdrożone w praktyce. 

 

Komunikat prasowy

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.