EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

15 lipca 2015

Naukowcy wskazują na pozytywny trend w europejskim rybołówstwie

14 lipca w Brukseli odbyło się seminarium zorganizowane przez Komisję Europejską na temat stanu zasobów ryb. Podczas tego seminarium padły ważne słowa ze świata nauki i od Dyrektor Generalnej ds. Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Lowri Evans dotyczące pozytywnego długoterminowego trendu wzrostu populacji ryb i spadku śmiertelności połowowej.

Podczas seminarium Eskil Kirkegaard, czołowy naukowiec z ICES, wyjaśnił że wiele stad ryb zostało odtworzonych i teraz mogą być dostępne dla stabilnych i zrównoważonych połowów, podkreślił również, że długoterminowe plany zarządzania i konsekwentne wieloletnie zarządzanie przynoszą efekty. Takie stada jak morszczuk, dorsz i gładzica w Morzu Północnym oraz śledź i flądra w Morzu Bałtyckim są dowodem tego sukcesu. Dla stad dennych w Morzu Celtyckim i Szkockim śmiertelność połowowa jest na najniższym zarejestrowanym poziomie. We wszystkich ekoregionach zaobserwowano spadek śmiertelności połowowej i wzrost liczebności ryb dla dennych, flądrokształtnych i pelagicznych stad. 

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.