EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

13 listopada 2008

Oczyszczenie z zarzutów statku Polonus Gdy-36 przez sąd norweski

W głośnej sprawie polskich rybaków oskarżonych przez władze norweskie o niezgodne z prawem połowy w czerwcu 2007 r., zapadł kolejny wyrok uniewinniający w sądzie drugiej instancji.
Oznacza to, że kapitan statku "Polonus" Mariusz Łagoda oraz armator, spółka Arctic Navigations z Gdyni, zostali ostatecznie oczyszczeni z wszelkich zarzutów.
Tym samym sąd apelacyjny podtrzymał wyrok wydany przez norweski sąd pierwszej instancji 13 listopada 2007r.
Norweska straż przybrzeżna zarzucała kapitanowi oraz właścicielowi statku "Polonus", że świadomie i celowo poławiali zbyt małe dorsze.
W trakcie procesu wyjaśniono, że przyłów niewymiarowej ryby był niezamierzony oraz że kapitan i armator statku są niewinni.
Wyrok zapadł 31 października 2008 r.; dziś sąd doręczył spółce wyrok w tłumaczeniu na język polski.

Spółka Arctic Navigations jest członkiem Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów, jedynej organizacji skupiającej polskich armatorów rybactwa dalekomorskiego.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.