EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

12 lutego 2020

Polskie połowy krewetek na Morzu Barentsa prowadzone przez statek Polonus otrzymały certyfikat MSC

Polskie połowy dalekomorskie krewetek zimnowodnych na Morzu Barentsa prowadzone przez statek Polonus, należący do naszego członka - Arctic Navigation Sp. z o.o., otrzymały certyfikat MSC. Uzyskanie certyfikatu przez nasz statek potwierdza, że połowy te prowadzone są w sposób zrównoważony, zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami, określonymi w Standardzie Zrównoważonego Rybołówstwa MSC.

 

11 lutego 2020 r. po szczegółowym audycie przeprowadzonym przez niezależną firmę DVN, statek Polonus należący do członka PAOP – Arctic Navigations sp. z o.o., został objęty certyfikatem MSC estońskiego rybołówstwa krewetek w Arktyce Północno-Wschodniej (ang. Estonia North East Arctic cold water prawn and cod fishery).

 

Audytorzy ocenili, że połowy krewetek prowadzone są zgodnie z 28 wskaźnikami określonymi w globalnym Standardzie Zrównoważonego Rybołówstwa MSC. W wyniku certyfikacji, krewetki poławiane przez Polonusa mogą być oznaczane niebieskim certyfikatem MSC, dzięki czemu konsumenci zyskują gwarancję, że wybierany przez nich produkt pochodzi ze stabilnych, dobrze zarządzanych łowisk, a połowy prowadzone są z poszanowaniem środowiska naturalnego.


Poza krewetkami, Polonus poławia także dorsza, plamiaka i dorsza czarnego, które również objęte są certyfikatem MSC.


Gratulujemy Arctic Navigations uzyskania kolejnego certyfikatu MSC!

 

Więcej informacji na temat certyfikatu znajduje się na stronie MSC

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.