EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

European Association of Fish Producers Organisations (EAPO)

Europejskie Stowarzyszenie Organizacji Producentów w Sektorze Rybołówstwa (EAPO) reprezentuje 40 organizacji producentów z 10 państw członkowskich Unii Europejskiej reprezentujących łącznie około 10 000 statków, 3,5 miliona ton wyładunków i wartością pierwszej sprzedaży w wysokości 3 miliardów euro. EAPO powstało w 1980 roku.

 

Cele EAPO:

  • Wspieranie członków w wypełnianiu ich kluczowej roli jako organizacji producentów w osiąganiu celów wspólnej polityki rybołówstwa oraz organizacji rynku produktów i akwakultury.    

  • Udzielanie członkom porad w kwestii zarządzania planami produkcji i obrotu.

  • Poprawianie stosunków pomiędzy europejskimi organizacjami producentów poprzez poszukiwanie wspólnych podstaw w stawianiu czoła wyzwaniom dla europejskiego rybołówstwa, szczególnie w odniesieniu do sprzedaży i wprowadzania do obrotu i innych zadań Organizacji Producentów.

  • Rozwiązywanie powyższych kwestii z właściwymi urzędami w państwach członkowskich, Radą Ministrów ds. Rybołówstwa, Parlamentem Europejskim i Komisją Europejską. 

  • Oddziaływanie na zasady i przepisy dotyczące rybołówstwa ukierunkowanego na zrównoważoną produkcję poprzez społeczno-ekonomiczną żywotność oraz z poszanowaniem środowiska. 

 

Czytaj więcej.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.