EDUKACJA KADR I WYMIANA DOŚWIADCZEŃ

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z PAOP podjęły się organizacji konkurs stypendialnego

ODPOWIEDZIALNE RYBOŁÓWSTWO

HUMAN 2 OCEAN

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Od początku swojego istnienia nasza Organizacja współpracuje z Morskim Instytutem Rybackim – Państwowym Instytutem Badawczym w Gdyni.

> > >

Północnoatlantycka Organizacja Producentów sp. z o.o. (PAOP) została utworzona w 2003 roku przez spółki, które od wielu lat prowadzą połowy na Północnym Atlantyku - na akwenach konwencji NAFO, NEAFC, w rejonie Svalbardu, a także Afryki Zachodniej – na wodach Maroka i Mauretanii oraz na Południowym Pacyfiku – na akwenach konwencji SPRFMO. 

PAOP od lat współpracuje z wieloma organizacjami na poziomie krajowym, unijnym oraz międzynarodowym, aby pomagać naszym armatorom w prowadzeniu racjonalnej i zrównoważonej działalności połowowej oraz w realizacji założeń Wspólnej Polityki Rybackiej.

Czytaj więcej →

PAOP REALIZUJE M. IN. NASTĘPUJĄCE CELE:

  • PROMOWANIE RENTOWNEJ I ZRÓWNOWAŻONEJ DZIAŁALNOŚCI POŁOWOWEJ SWOICH CZŁONKÓW

  • PRZYCZYNIANIE SIĘ DO IDENTYFIKOWALNOŚCI PRODUKTÓW RYBOŁÓWSTWA ORAZ DO DOSTĘPU KONSUMENTÓW DO JASNYCH I OBSZERNYCH INFORMACJI

  • PRZYCZYNIANIE SIĘ DO ZAOPATRZENIA W ŻYWNOŚĆ I PROPAGOWANIE WYSOKICH NORM JAKOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA ŻYWNOŚCI, PRZY JEDNOCZESNYM UDZIALE W TWORZENIU MIEJSC PRACY NA OBSZARACH PRZYBRZEŻNYCH

  • OGRANICZENIE ODDZIAŁYWANIA POŁOWÓW NA ŚRODOWISKO

Aktualności

10 czerwca 2020

Prawie 80% ryb spożywanych na całym świecie pochodzi ze zrównoważonych zasobów

Dowody wskazują, że zarządzanie jest najlepszym narzędziem ochrony

 

W tym tygodniu Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) zaprezentowała swój słynny dwuletni raport na temat stanu światowej gospodarki rybackiej i akwakultury 2020 (SOFIA), który monitoruje światowe trendy w produkcji i konsumpcji ryb, koncentrując się na zrównoważonym rozwoju. Raport przynosi dobre wieści, świadczące o wzroście światowej produkcji połowów i wzroście konsumpcji owoców morza, potwierdzając jednocześnie, że zdecydowana większość wyładunków pochodzi z zasobów biologicznie zrównoważonych.

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone.

4mk - grafika

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.